PRABUT – część pierwsza

Czym jest PRABUT i skąd się wziął.

Jakiś czas temu nasz znajomy djk71 szukał wyzwania i postanowił odwiedzić wszystkie ulice Zabrza w kolejności alfabetycznej, nazwał je ARBUZ Alfabetyczne Rowerowe Błądzenie Ulicami Zabrza. Pomysł chwycił i kolejni znajomi zaczęli zwiedzać swoje miejscowości zaliczając kolejne ulice. Wyzwania pojawiły się m.in. w Głuchołazach i Knurowie. Postanowiliśmy odwiedzić wszystkie ulice Tomaszowa Mazowieckiego korzystając z rowerów, a także pieszo. Ta druga opcja okazała się wyjątkowo często przez nas wykorzystywana, początkowo aura trochę nam mieszała szyki, później problemy zdrowotne, jednak projekt trwa. Na bieżąco informujemy o odwiedzonych ulicach na naszej stronie na facebooku. W chwili gdy piszemy te słowa odwiedziliśmy ponad 50 ulic przechodząc w tym czasie pieszo kilkaset km. (Z bazy GUSu pobraliśmy listę wszystkich ulic w Tomaszowie, do odwiedzenia jest ich 440). Pojedyncza wycieczka ma ok 5 do 20km. Więc jeżeli zauważycie jakiś dziwnych ludzi kręcących się tam i z powrotem po Tomaszowie to być może jesteśmy my 😉

Pora rozszyfrować nazwę PRABUT.

To skrót od Pieszo Rowerowe Alfabetyczne Błądzenie Ulicami Tomaszowa.

Pewnie zastanawiacie się co nam to da? Poza oczywiście ruchem, mamy okazję poznać nieco dokładniej miasto w którym mieszkamy i chyba to jest nadrzędnym celem. Już teraz możemy powiedzieć, że odkryliśmy kilka ciekawych miejsc, czy przejść.

Na stronie podprad.info co jakiś czas będą pojawiały się kolejne wpisy z listą kilkunastu ulic i zdjęciami tych miejsc. Sam projekt pewnie zajmie nam około półtora roku.

Dzisiaj prezentujemy pierwszą część obejmującą 12 ulic.

Zaczynamy:

Ulica 11-go listopada.

Ulica 25 Pułku Armii Krajowej.

Ulica Adama.

Ulica Adama Mickiewicza.

Ulica Agatowa.

Ulica Akacjowa.

Ulica Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ulica Aliny.

Ulica Ametystowa.

Ulica Andrzeja.

Ulica Anny.

Ulica Armii Krajowej.

Wszystkie powyższe ulice zostały odwiedzone w listopadzie i grudniu 2020 roku. Mamy nadzieję, że będziecie śledzili nasze postępy, a może sami podejmiecie analogiczne wyzwanie w swoich miejscowościach?

2 thoughts on “PRABUT – część pierwsza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *