PRABUT – część druga

Dziś prezentujemy kolejną część PRABUTa czyli Pieszo Rowerowego Alfabetycznego Błądzenia Ulicami Tomaszowa.

Zaprezentujemy pierwsze 13 ulic zaczynających się na literę „B”.

Jeżeli chcecie zapoznać się z pierwszą częścią, a może dowiedzieć się czym dokładnie jest PRABUT to zapraszamy tutaj: PRABUT – część pierwsza.

Odwiedzenie poniższych ulic rozłożyliśmy na pięć wycieczek w trakcie tygodnia, przeszliśmy w tym czasie około 38km.

Ulica Barbary

Znajduje się na osiedlu Ludwików, to jedna z bardziej oddalonych od centrum dzielnic Tomaszowa Mazowieckiego.


Ulica Bartłomieja

Podobnie jak ulica Barbary znajduje się na Ludwikowie, zresztą obie te ulice krzyżują się ze sobą. Na końcu ulicy jest wąskie przejście nad rzeczką „Niebieskie Źródła”, dzięki któremu można sobie skrócić spacer, wychodząc niedaleko mostu nad Pilicą.


Ulica Bartosza Głowackiego

Tym razem ulica położona bliżej centrum miasta, w chwili gdy po niej spacerowaliśmy trwały już prace przy przebudowie jednego z rond. Wzdłuż niej jest zbudowany ciąg pieszo-rowerowy ciągnący się do Spały. Szkoda tylko, że władze miasta nie próbują rozdzielić ruchu pieszego od rowerowego. To co jest, tworzy i będzie stwarzało problemy zarówno pieszym jak i rowerzystom.


Ulica Batalionów Chłopskich

Ulica stosunkowo krótka, położona w południowej części miasta, to co ją wyróżnia to jedna z niewielu stacji transformatorowo-rozdzielczych w mieście.


Ulica Berka Joselewicza

Ścisłe centrum miasta, to także jedna z ulic, która w trakcie II Wojny Światowej wchodziła w skład Getta. To tutaj znajdowała się Wielka Synagoga, obecnie na jej miejscu znajduje się parking i brak jest jakichkolwiek informacji na ten temat, a szkoda.


Ulica Bezdomna

Ulica znajduje się na zachodnich obrzeżach miasta, stosunkowo blisko lasu i jednostki wojskowej.


Ulica Białobrzeska

Dość długa ulica łącząca dzielnice znajdujące się po prawej stronie Pilicy z centrum miasta, zaczyna się tuż przed mostem na rzece, a kończy się na przejeździe kolejowym nr 25 – Łódź Kaliska – Dębica.


Ulica Bluszczowa

Krótka ulica zlokalizowana w południowo-zachodniej części Tomaszowa Mazowieckiego w pobliżu ulicy Dąbrowskiej.


Ulica Błażeja Stolarskiego

100 metrowa ulica znajdująca się w dzielnicy Białobrzegi prawie na samym południowo-wschodnim krańcu miasta.


Ulica Bociania

Ulica dość dziwna, ma masę zakrętów i wraz z Nadpiliczną i Willową tworzą nieco pokrzywioną elipsę. Niedaleko niej znajdują się Tomaszowskie Błonia i Hala Lodowa. W obu tych miejscach organizowane są różnego rodzaju imprezy czy zawody sportowe.


Ulica Boczna

To chyba najkrótsza do tej pory ulica którą odwiedziliśmy. Jej długość to niecałe 90m, na których znajduje się zaledwie kilka posesji.


Ulica Bogumiła

Kolejna z ulic na Ludwikowie, wyróżnia się tym, że znajduje się na niej sporo terenów zielonych.

Ulica Bogusława Meca

Samo centrum miasta, ulica sąsiaduje z Targowiskiem miejskim, potocznie nazywanym Rynkiem. Ulica to w zasadzie jeden wielki parking :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *