PRABUT – część trzecia

Kolejna część PRABUTa czyli Pieszo Rowerowego Alfabetycznego Błądzenia Ulicami Tomaszowa.

Kończymy prezentację ulic na literę „B”, tym razem 12 ulic odwiedzonych w cztery dni czerwca 2021. By je odwiedzić przeszliśmy około 31,3 km.

Jeżeli chcecie zapoznać się lub przypomnieć jak wyglądały ulice z poprzednich części zajrzyjcie tutaj: PRABUT – część pierwsza, PRABUT – część druga.

Bohaterów 14 Brygady

Ulica stosunkowo krótka w centrum miasta, na tyłach kościoła Ewangelickiego i Starostwa Powiatowego. Stoi przy niej kilka bloków. W zasadzie sama ulica niczym szczególnym się nie wyróżnia.


Bohaterów Getta Warszawskiego

Gdyby nie historia związana z tą ulicą, to pewnie nasz krótki opis byłby podobny do tego z Bohaterów 14 Brygady. Jest to jedna z ulic na terenie byłego getta w Tomaszowie Mazowieckim. W chwili gdy odwiedzaliśmy to miejsce fundacja „Pasaże Pamięci” zorganizowała happening z oznaczaniem miejsc i budynków w których urodziły się dzieci w getcie. Warto o tym pamiętać przechadzając się po tej ulicy.


Bolesława Chrobrego

Patrząc na nazwę tej ulicy spodziewaliśmy się czegoś więcej, a to króciutka uliczka pomiędzy domkami jednorodzinnymi zlokalizowana nieopodal cmentarza na Smutnej.


Borek

Ulica przeszła w ciągu oku sporą metamorfozę. Jeszcze rok temu nawierzchnia była utwardzona żużlem, mało kto o niej wiedział. Dzisiaj jest na całym odcinku asfaltowa a dodatkowo wyrosły przy niej mieszkania TM Plus.


Botaniczna

Ulica z domkami jednorodzinnymi na południowo-zachodnim krańcu miasta.


Bracka

Uliczka niedaleko opisywanej nieco wyżej ulicy Botanicznej i wygląda raczej jak łącznik pomiędzy innymi ulicami.


Browarna

Ulica i w zasadzie całe osiedle znajduje się w ścisłym centrum miasta, nazwa ulicy i osiedla pochodzi od tego, że w tym miejscu jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdował się browar. Osiedle sąsiaduje z parkiem miejskim Solidarność oraz Skwerem Kombatantów Powstań.


Brukowa

Krótka ulica równoległa do ul. Chopina. Znajdują się przy nim tylko domki jednorodzinne.


Brylantowa

Ulica na południu Tomaszowa Mazowieckiego, będąca łącznikiem pomiędzy ulicami Bursztynową i Wierzbową.


Brzozowa

Jedna z kilku bocznych ulic od nieco większej ulicy Bema. Niedaleko jednego z jej końców znajduje się Stadion Wojskowy.


Bukowa

Ulica to jeden z krótkich łączników pomiędzy ulicami Nowy Port, a Parkową.


Bursztynowa

Ulica dość długa jak na te opisywane do tej pory, z jednej jej strony znajdują się zabudowania domków jednorodzinnych oraz kilka niewysokich bloków, z drugiej łąka na której raczej nic nie powstanie, gdyż znajdują się tam słupy wysokiego napięcia. Jedynym odstępstwem w tym miejscu jest pasieka 🙂

Krążąc po ulicach Tomaszowa mamy kilka uwag, które się nam nasuwają. Brakuje z prawdziwego zdarzenia dróg rowerowych. Ciągi pieszo rowerowe powodują tylko chaos i problemy, a władze miasta starają się to ignorować. Powielają błędy innych miast, które już przez to przeszły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *